Наша школа
Наші учні
zast2
zast3
previous arrow
next arrow
 
Shadow

Ліцей №52 Львівської міської ради

Офіційний сайт закладу освіти

Протиепідемічні заходи

Поліомієліт повернувся в Україну!

До уваги батьків! Зафіксовано 2 випадки поліомієліту на Рівненщині та Закарпатті, а також 19 контактних осіб мали безсимптомний перебіг інфекції.Дітей віком від 6 місяців до 6 років, які з різних причин не були щеплені, чекають Ваші сімейні лікарі. Загальнонаціональна кампанія від ПОЛІО закінчується 22 лютого.Поліомієліт – дуже небезпечне захворювання, яке вражає нервову систему та може призвести до паралічу.У важких випадках до смерті.Ліків проти поліомієліту НЕ ІСНУЄ. Єдиний захисту – вакцинація.Пам’ятайте!!! Щеплення є БЕЗПЕЧНЕ, а захворювання призводить до незворотніх наслідків.Фахівці Львівського РВ ДУ Львівський ОЦКПХ МОЗ» готові надати методичну та практичну допомогу в активізації вакцинації проти поліомієліту, а також брати участь у ZOOM-нарадах з батьками та у проведенні онлайн уроків*, щоб надати повну інформацію з приводу захворювання та його наслідків.
Звертатись до Лозинської Наталії Павлівни (0672848425)


Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) (постанова МОЗ України від 06.09.2021)

Протокол щодо роботи Ліцею № 52 ЛМР в умовах карантину

Додаток до наказу

від 27.08.2020

01-11/135

«Про затвердження рішень

педагогічної ради»

Керуючись Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» від 17.06.2020 року №500 та відповідно до Постанови Головного державного санітарного лікаря України «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30.07.2020 №42, згідно листа управління освіти ДГП ЛМР від 28.08.2020 № 4-2601-26503 для належної організації освітнього процесу у ліцеї № 52 ЛМР рішенням педагогічної ради від 27.08.2020 року (Протокол № 1) схвалені наступні протоколи:

  1. Протокол щодо підготовки закладів загальної середньої та позашкільної освіти до початку навчального року в умовах карантину.
  2. Протокол для батьків учнів.
  3. Протокол для працівників закладу освіти.
  4. Протокол для технічних працівників закладу освіти.
  5. Протокол для працівників харчоблоку.
  6. Протокол для керівника закладу освіти.
  7. Вимоги до поводження з використаними засобами індивідуального захисту.
  8. Правила для учнів.
  9. Правила для учнів початкових класів.
  1. Протокол

щодо підготовки Ліцею № 52 ЛМР

до початку навчального року в умовах карантину

  1. забезпечити участь працівників Ліцею у профілактичних навчаннях;
  2. здійснити прибирання усіх навчальних і технічних приміщень та прилеглої території Ліцею до початку навчального року;
  3. звільнити навчальні та технічні приміщення від зайвих меблів, устаткування, килимів, м’яких іграшок тощо з метою збільшення вільного простору для перебування учнів;
  4. виокремити приміщення/частину приміщення для тимчасового перебування учасників освітнього процесу у випадку виявлення в здобувачів освітнього процесу симптомів гострого респіраторного захворювання та/або підвищеної температури;
  5. зробити розмітку біля входу щодо дотримання дистанції;
  6. забезпечити наявність засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих та миючих засобів, рідкого мила та антисептиків;
  7. обладнати контейнери (з надписами) для використаних масок та рукавичок;
  8. організувати на входах до закладу місця для обробки рук та взуття (дезінфікуючі килимки) із вказівником про необхідність дезінфекції (банер, наклейка);
  9. задіяти усі можливі входи та виходи до приміщення закладу з метою уникнення скупчення дітей та мінімізованого пересування закладом освіти;
  10. розробити гнучкий графік початку навчальних занять для різних категорій здобувачів освіти;
  11. розробити маршрути руху та зони переміщення для різних вікових категорій учнів тощо;
  12. розробити та затвердити рішенням педагогічної ради тимчасовий порядок організації освітнього процесу в закладі освіти в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19);
  13. інформувати учасників освітнього процесу про правила організації роботи, відвідування закладу освіти та перебування в ньому з 01.09.2020 в умовах профілактики розповсюдження коронавірусної хвороби (СОVID-19);
  14. здійснювати спілкування педагогічних працівників із батьками дистанційно за допомогою будь-яких засобів зв’язку;
  15. провести зустрічі з надавачами послуг щодо обговорення організації харчування з метою дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів у харчоблоці, буфетах та їдальнях.
  1. Протокол для батьків учнів:
  1. Кожного ранку перед приходом до Ліцею виконувати замір температури тіла дитини і перевіряти наявність респіраторних симптомів.
  2. Інформувати класного керівника або керівника гуртка про підвищення температури (більше 37,2 оС) та погіршення самопочуття дитини до початку занять. У випадку підвищеної температури, забезпечити перебування дитини вдома.
  3. Для батьків вхід у приміщення Ліцею заборонений, окрім осіб, що супроводжують дітей з особливими освітніми потребами, які при вході повинні одягати бахіли.
  4. Батьки та супроводжуючі особи повинні одягати респіратор або захисну маску так, щоб були покриті ніс та рот, бахіли.
  5. Забезпечити дітей засобами індивідуального захисту (масками, респіраторами), крім учнів 1-4 класів.
  6. Забезпечити дітей змінним взуттям.
  7. Допуск учнів у заклад освіти здійснюється відповідно до графіку початку занять та маршруту руху, затвердженого директором Ліцею.
  8. При найменших ознаках нездужання упродовж дня, дитина відразу ізольовується і батьки зобов’язані негайно її забрати.
  9. У разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби COVID-19 у Вашої дитини, Ви повинні створити умови для її самоізоляції та вжити заходів, передбачених галузевими стандартами в сфері охорони здоров’я.
  10. У разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби COVID-19 в одного з учнів класу або групи Вашої дитини, Ви повинні створити умови для самоізоляції дитини та звернутись до сімейного лікаря, педіатра.
  11. Батькам учнів, які належать до категорій, яким не рекомендовано перебування в закладах освіти (особам із хронічними легеневими хворобами, особам, які мають розлади імунної системи, особам із захворюванням на цукровий діабет, тощо) інформувати керівника закладу освіти до початку навчального року про продовження навчання за формами здобуття освіти, що максимально відповідають потребам їхнього захисту та безпеки (наприклад, педагогічний патронаж, екстернатна, сімейна (домашня) або дистанційна форми здобуття освіти).
  12. Всі питання щодо організації освітнього процесу з’ясовувати засобами електронного зв’язку.

Будьте здорові та відповідальні!

  1. Протокол для працівників Ліцею:
  1. Прийом учнів у Ліцей здійснюється відповідно до графіку початку занять та маршруту руху, затвердженого директором Ліцею.
  2. Дозволити вхід до приміщень Ліцею учнів при наявності захисної маски або респіратора.
  3. Здійснювати моніторинг використання захисних масок або респіраторів учнями 5-11 класів під час пересування приміщеннями Ліцею.
  4. Дозволити учням 1-4 класів вхід та пересування приміщеннями закладу освіти без використання захисної маски або респіратора.
  5. Обов’язково використовувати захисні маски або щитки під час робочого дня.
  6. Використовувати та дезінфікувати захисний щиток відповідно до інструкції виробника.
  7. Заборонити батькам та стороннім особам заходити в приміщення Ліцею, окрім осіб, які супроводжують дітей з особливими освітніми потребами.
  8. Використовувати розмітку на підлозі, що полегшує організацію двостороннього руху коридорами, виокремлення зон переміщення для різних вікових категорій учнів тощо.
  9. За сприятливих погодних умов забезпечувати проведення перерв та занять на відкритому повітрі (пленерні уроки тощо).
  10. Здійснювати моніторинг стану здоров’я учнів шляхом опитування щодо їх самопочуття, а також організації регулярної комунікації з батьками для з’ясування стану здоров’я дітей.
  11. При найменших ознаках респіраторних захворювань дитина в Ліцей не допускається.
  12. Працівник Ліцею, у якого є симптоми ГРЗ або підвищена температура тіла понад 37,2 оС не допускається до роботи, про їх наявність повинен терміново повідомити директора, залишити територію закладу, самоізолюватися, звернутися до сімейного лікаря.
  13. При найменших ознаках нездужання учня впродовж дня, необхідно ізолювати його і негайно повідомити батьків, які зобов’язані забрати дитину.
  14. Після вилучення особи з симптомами інфекційної хвороби в приміщенні, де перебувала така особа, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.
  15. Не організовувати масові свята та розваги.
  16. Проводити додаткові бесіди та заняття, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання.
  1. Протокол для технічних працівників Ліцею:
  1. Чітко дотримуватися санітарних та протиепідеміологічних заходів (постійно використовувати маски, змінювати їх, проводити дезінфекцію рук).
  2. Проводити щоденно дезінфекцію приміщень закладу. Особливу увагу приділяти обробці висококонтактних поверхонь (ті поверхні, до яких найчастіше торкаються руками: ручки дверей з двох сторін, робочі столи, клавіатури комп’ютерів, пульти, поручні, крани тощо).
  3. Обробку поверхонь потрібно здійснювати при відсутності дітей та за умови провітрювання приміщень.
  4. Дезінфекційні розчини повинні готуватись в спеціально відведеній кімнаті, в якій є можливість проводити провітрювання для зменшення кількості випаровування. Доступ до кімнати має бути обмежений для персоналу та заборонений для дітей.
  5. В кімнаті для розведення розчину мають бути наявні інструкції до засобу, що використовується. Дозволяється використання лише дезінфекційних засобів, на які є сертифікати якості, та які мають маркування стосовно придатності для застосування у закладах освіти.
  6. Проводити вологе прибирання що дві години.
  7. Прибирати (щогодинно) туалетні кімнати із застосуванням дезінфікуючих розчинів з відповідним записом у графіку прибирання.
  8. Прибирання приміщень проводити в побутових захисних рукавичках. Допускається багаторазове використання таких рукавичок за умови їх непошкодженої структури.
  9. Прибиральний інвентар повинен мати чітке маркування відповідно до зони, яку ним прибирають.
  10. Після завершення прибирання весь інвентар варто продезінфікувати.
  11. Контейнери із використаними засобами індивідуального захисту, запаси дезінфікуючих засобів та засобів для прибирання розміщувати у місцях, недоступних для дітей.
  12. Провітрювати приміщення щоперерви не менше 10 хв.
  13. Розробити погодинний графік провітрювання приміщень з відмітками про виконання.
  14. Після вилучення особи з симптомами інфекційної хвороби в приміщенні, де перебувала така особа, провести провітрювання поза графіком та дезінфекцію висококонтактних поверхонь.
  15. В кожному приміщенні закладу розмістити протокол функціонування закладу освіти під час послаблення карантину, якого повинні чітко дотримуватися усі працівники.
  1. Протокол для працівників харчоблоку:
  1. Чітко дотримуватися санітарних та протиепідеміологічних заходів (постійно використовувати маски або респіратори, захисні окуляри або захисні щитки халати та рукавички, змінювати їх, проводити дезінфекцію рук.
  2. Здійснювати харчування здобувачів освіти відповідно до затвердженого графіку.
  3. Не дозволяється організація мультипрофільного харчування за типом шведського столу та/або шляхом самообслуговування.
  4. Працівник їдальні, який видає страви або здійснює розрахунок, повинен одягати захисну маску так, щоб були покриті ніс та рот, одноразові рукавички та регулярно їх змінювати відповідно до процесів роботи.
  5. Дотримуватися правил особистої гігієни: після кожного зняття засобів індивідуального захисту (захисних масок, одноразових рукавичок) перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.
  6. Здійснювати дезінфекцію приміщення, обов’язкове провітрювання, одночасно відчиняючи двері та вікна впродовж 30 хвилин.
  7. Усю буфетну продукцію реалізовувати в індивідуальному пакуванні.
  8. Забезпечити роздачу попередньо фасованої харчової продукції відповідно до норм харчування у закладах освіти, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 р. №1591 у разі неможливості забезпечення учнів гарячим харчуванням.
  9. Усі продукти, які постачаються в оригінальній герметичній упаковці (молоко, молочно-кислі продукти, соки, консерви, олія тощо), промивати під проточною водою, просушувати та укладати на зберігання в коморі.
  10. Систематично проводити термічну обробку посуду та столових приборів.
  1. Протокол для директора Ліцею:
  1. Збільшити вільний простір в навчальних приміщеннях (прибирання зайвих меблів, килимів, м’яких іграшок тощо).
  2. Виокремити приміщення для тимчасового перебування учасників освітнього процесу у випадку виявлення в них симптомів гострого респіраторного захворювання та/або підвищеної температури.
  3. Забезпечити заклад освіти та працівників засобами дезінфекції, індивідуального захисту, безконтактними термометрами та контейнерами для використаних засобів індивідуального захисту тощо.
  4. Впровадити заходи щодо застосовування практики соціального дистанціювання та уникнення скупчення, спрямованих на мінімізацію контактування з іншими особами: відкрити декілька входів до приміщення, скласти гнучкий графік початку навчальних занять для різних категорій здобувачів освіти, використовувати розмітки на підлозі, що полегшує організацію двостороннього – руху коридорами, виокремити зони переміщення для різних вікових категорій учнів тощо).
  5. Закріпити за класами певні навчальні кабінети для мінімізації пересування учнів у приміщеннях закладу освіти.
  6. Дотримуватися питного режиму учасникам освітнього процесу за допомогою використання індивідуальних ємностей для рідини або фасованої питної продукції.
  7. Розробити графік харчування здобувачів освіти з метою забезпечення фізичної дистанції дітей 1 метр.
  8. Заборонити організацію харчування шляхом самообслуговування.
  9. Забезпечити роздачу попередньо фасованої харчової продукції відповідно до норм харчування у закладах освіти, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 р. №1591, у разі неможливості забезпечення учнів гарячим харчуванням.
  10. Видати наказ щодо тимчасового порядку організації освітнього процесу в закладі освіти.
  11. Призначити відповідальних осіб за виконання усіх заходів необхідних для функціонування закладу в умовах послаблення карантину.
  12. Запровадити гнучку структуру навчального року, передбачивши можливість внесення змін до термінів проведення канікул, початку та завершення навчальних семестрів, з урахуванням епідеміологічної ситуації.
  13. Запропонувати батькам учнів, які належать до категорій, яким не рекомендовано перебування в закладах освіти (особам із хронічними легеневими хворобами, особам, які мають розлади імунної системи, особам із захворюванням на цукровий діабет тощо), продовжити навчання за формами здобуття освіти, що максимально відповідають потребам їхнього захисту та безпеки (наприклад, педагогічний патронаж, екстернатна, сімейна (домашня) або дистанційна форми здобуття освіти).
  14. За сприятливих погодних умов забезпечувати проведення занять на відкритому повітрі.
  15. Організувати проведення навчання з використанням дистанційних технологій для учнів 3-11 класів один раз в тиждень.
  16. Застосовувати модульний підхід до організації вивчення дисциплін, а також змішане навчання, як одна із форм, яка передбачає дотримання протиепідемічних норм.
  17. Заборонити об’єднання класів та груп.
  18. Провести інструктажі для всіх працівників закладу з метою освоєння та володіння усіма необхідними навиками щодо запобігання розповсюдження інфекції та визначити конкретні обов’язки та вимоги до роботи кожного.
  19. Перевірити стан готовності приміщень: медичних кабінетів, туалетних кімнат, харчоблоків, їдалень, виробничих майстерень, спортивних залів (спортивних майданчиків) тощо.
  20. Забезпечити переформатування розміщення меблів у класах таким чином, щоб забезпечити максимальне фізичне дистанціювання.
  21. Забезпечити провітрювання приміщень впродовж не менше 10 хвилин, забезпечивши безпеку дітей шляхом встановлення замків та фізичних обмежувачів на вікна.
  22. Забезпечити наявність у кожному приміщенні графіку прибирань з відмітками про виконання.
  23. Проводити щоденну термометрію працівників закладу освіти перед початком робочого дня.
  24. Завести журнал термометрії персоналу для контролю виконання термометрії.
  25. Організувати систему щоденного контролю за станом здоров’я усіх працівників та учнів.
  26. Організувати централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та поліетиленовими пакетами, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів.
  27. Проводити навчання працівників щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, контроль за виконанням цих вимог.
  28. Забезпечити необхідні умови для дотриманням працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), засоби індивідуального захисту (маски або захисні щитки), антисептичні засоби для обробки рук тощо).
  29. У разі виявлення працівника з підвищеною температурою тіла понад 37,2 оС або із ознаками ГРЗ, такий працівник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря.
  30. У разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби COVID-19 в одного з учнів класу або групи, всі інші учні відповідного класу або групи визнаються такими, що потребують самоізоляції.
  31. Після вилучення особи з симптомами інфекційної хвороби в приміщенні, де перебувала така особа, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.
  32. Обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях (окрім заходів необхідних для забезпечення функціонування закладів освіти – проведення педагогічних рад, конкурсних комісій, конференцій трудового колективу тощо з дотриманням протиепідемічних норм).
  33. Забезпечити медичні пункти закладу необхідними засобами та обладнанням (безконтактними термометрами, дезінфекційними, в тому числі антисептичними засобами для обробки рук, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту).
  34. Розмістити інформацію (плакатів/банерів) про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.
  1. Вимоги до поводження

з використаними засобами індивідуального захисту:

  1. Директор Ліцею організовує централізований збір та утилізацію використаних засобів індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), паперових серветок в окремі контейнери/урни (картонні або пластикові), з кришками та поліетиленовими пакетами, наступним чином:
    1. кількість та об’єм (місткість) контейнерів/урн визначається з розрахунку на кількість відвідувачів закладу освіти, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів;
    2. контейнери рекомендовано встановлювати біля входу в заклади освіти, коридорах та санвузлах;
    3. поліетиленові пакети з контейнерів, у яких зібрано використані засоби індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), необхідно замінювати після заповнення або за графіком, щільно зав’язувати (рекомендується використовувати додатковий пакет для надійності зберігання використаних засобів індивідуального захисту) та наносити маркування («використані засоби індивідуального захисту»);
    4. щоденно здійснювати дезінфекцію контейнерів, картонні контейнери одноразового використання після використання підлягають утилізації;
  1. Правила для учнів:
  1. Зберігай соціальну дистанцію.
  2. Одягай захисну маску, виходячи на коридор.
  3. Не забувай взяти із собою змінне взуття, таким чином ти зберігатимеш чистоту у класі та школі.
  4. Не торкайся руками обличчя.
  5. Часто мий руки з милом.
  6. Кашляй та чхай в носовичок або лікоть.
  7. Користуйся лише особистим шкільним приладдям.
  8. Використовуй антисептик, якщо не маєш можливості помити руки.
  9. Зберігай робоче місце в чистоті.
  10. Використані маски та рукавички викидуй лише у спеціальні контейнери з надписом «Використані маски та рукавички», що знаходяться у школі.
  11. Уникай великих скупчень людей.
  12. Обідай за столом лише в компанії 4-х друзів.
  13. Повідом вчителя, якщо погано почуваєшся.
  14. Залишайся вдома, якщо захворів.
  15. Якомога рідше виходь на коридор.
  16. На коридорі рухайся відповідно до встановленої розмітки на підлозі.
  17. Під час перерв намагайся більше часу перебувати на свіжому повітрі.

Допомагай іншим залишатись здоровими, дотримуючись усіх правил.

  1. Правила для учнів початкових класів:
  1. Зберігай соціальну дистанцію.
  2. Не забувай взяти із собою змінне взуття, таким чином ти зберігатимеш чистоту у класі та школі.
  3. Не торкайся руками обличчя.
  4. Часто мий руки з милом.
  5. Кашляй та чхай в носовичок або лікоть.
  6. Користуйся лише особистим шкільним приладдям.
  7. Використовуй антисептик, якщо не маєш можливості помити руки.
  8. Зберігай робоче місце в чистоті.
  9. Використані маски та рукавички викидуй лише у спеціальні контейнери з надписом «Використані маски та рукавички», що знаходяться у школі.
  10. Уникай великих скупчень людей.
  11. Обідай за столом лише в компанії 4-х друзів.
  12. Повідом вчителя, якщо погано почуваєшся.
  13. Залишайся вдома, якщо захворів.
  14. Якомога рідше виходь на коридор.
  15. На коридорі рухайся відповідно до встановленої розмітки на підлозі.
  16. Під час перерв намагайся більше часу перебувати на свіжому повітрі.

Допомагай іншим залишатись здоровими, дотримуючись усіх правил.

Записатись на співбесіду

Error: Contact form not found.

×