Минулої п’ятниці на зустріч майбутніх журналістів прийшло значно більше охочих. Після промови пана Мирослава (ведучого радіо «Галичина»), очі дітей ще більше загорілися. Виявляється, що журналіст – це не лише особа з мікрофоном, яка бере інтерв’ю. Сучасний блогер (з високими моральними якостями) – це теж журналіст.
Завдання № 1 цієї зустрічі – проаналізувати результати голосування для конкурсу «Моя країна – Україна». Більше 40% учнів взяли участь в голосуванні. Для участі у всеукраїнському конкурсі ми відібрали 7 робіт (7А, 9Б, 10А, 8А класи) у кожній із запропонованих категоріях. Надіємося на перемогу.
Ми також обговорили план роботи на тиждень. Кожен ден в ліцеї відбувається одна-дві події. Т ому учасники, поділившись на групи, отримали завдання зробити короткі репортажі-замальовки. Подивимося на перші спроби. Обіцяємо, строгі не будемо, бо досконалості немає меж. У нас усе ще попереду!!!
Мотиваційний лист
Ми, ініціативна група Ліцею № 52 Львівської міської ради, маємо намір створити сучасну STEAM-лабораторію y кабінеті хімії. З цією метою у червні ми взяли участь у міському конкурсі проектів «Наука: дій!!!» і МИ стали ПЕРЕМОЖЦЯМИ
Ми вважаємо, що створення безпечних і якісних умов роботи є першочерговим завданням щодо досягнення запланованих цілей розвитку лабораторії. З метою розвитку життєвоважливих ключових компетенцій учнів, ми пропонуємо придбати нове сучасне обладнання, для виконання практичних, дослідницьких, наукових робіт. Ми також вирішили організувати острівні лабораторні столи із електро- та водопостачанням, захисним покриттям щодо дії хімічних речовин, а також придбати зручні, безпечні учнівські крісла із дотриманням всіх санітарних норм та рекомендацій згідно наказу МОН №574 від 29.04.20р. “Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEAM-лабораторій”. Такі рішення створюють сприятливу атмосферу до науково-експериментальних досліджень, популяризації хімії, як науки та зацікавлення учнів до вивчення природничих дисциплін, що є дуже популярним в цивілізованих країнах світу.
За допомогою обраного обладнання, в межах реалізації проекту, учні зможуть досліджувати якість продуктів харчування, води, повітря; прогнозувати шляхи подолання екологічних проблем людства; власноруч виготовляти фізіологічні розчини; вирощувати кристали тощо. Діти люблять експерементувати! Вважаємо, що такі підходи до вивчення хімії, розвиватимуть відповідальність, критичне мислення дітей, ініціативність, конкурентоспроможність та мобільність у стрімкому ритмі життя; виховуватимуть науковців, дослідників, свідомих та перспективних вчених, котрі змінюватимуть якість життя людей та світ, в якому живемо, тільки на краще!
Відповідно до Стратегії розвитку Ліцею на 2020-2025 роки ми працюємо над реалізацією проекту «Сучасне освітнє середовище. STEAM-освіта в Ліцеї». Учителі нашого ліцею організовують (і ми в цьому їм допомагаємо) Дні науки, тижні STEAM-освіти та інженерні тижні. На нашій сторінці у ФБ ми демонструємо наші експерименти https://www.facebook.com/317696619050939/posts/887357158751546/. Тому створення STEAM-лабораторії в кабінеті хімії відповідатиме нашим очікуванням.
Цього року ми помітили неабиякий інтерес учнів до предмету Хімія. Можливо діти втомилися від смартфонів або відчули потребу в практичних заняттях в умовах дистанційного (вимушеного) навчання, тому вони з великим захопленням проводили час в кабінеті хімії під час очного навчання та намагалися «творити», на скільки це дозволяли умови нашого кабінету.
Досконалості немає меж! Ми бачимо напрями розвитку лабораторії ще глибше! Ми за створення ситуації успіху і стабільності, радісного і відповідального майбутнього учнів нашого Ліцею!
Ініціативна група:
Хововчак Валерія 7 Б;
Скрипченко Діана 8 Б;
Стефанишин Максим 8 Б;
Мансур Сара 9 А;
Сонін Вадим 9 Б.
Відповідальний вчитель:
Шкіль Оксана Степанівна.
Короткий опис проекту
Метою проекту є створення сучасної STEAM-лабораторії в кабінеті хімії Ліцею № 52 Львівської міської ради. Для досягнення поставлених цілей ми, ініціативна група Ліцею, вирішили створити комфортний, безпечний науково-освітній простір в якому традиційна лабораторія поетапно доповнюватиметься новітнім електронним, інформаційним обладнанням. Для цього облаштуємо лабораторні столи з електропостачанням так, щоб було достатньо місця для приладів і пристроїв в креативній лабораторії майбутнього нашого Ліцею. Ми дбаємо про комфорт і безпеку дітей, тому організовуємо безпечні та комфортні робочі місця для експериментальних досліджень.
Хімічний лабораторний посуд, традиційне та новітнє лабораторне обладнання мотивуватимуть учнів вчитися досліджувати і вчитися за допомогою досліджень. Перелік обладнання, що наведено в Кошторисі проекту, відповідає переліку згідно наказу МОН №574 від 29.04.20р. “Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEAM-лабораторій”. Засоби навчання мають санітарно-гігієнічні висновки, відповідають методичним вимогам та рекомендовані для використання в навчальних закладах.
Також ми розширюємо можливості лабораторії! Наприклад, за допомогою нітратоміру учні зможуть експериментально визначити рівень нітратів у свіжих овочах та фруктах, рибі, м’ясі, молоці; визначити рівень радіаційного фону (радіації) у продуктах харчування, у будівельних матеріалах та інших предметах, заражених радіоактивними елементами; дослідити якість води (рівень твердості). Якість повітря зможуть дослідити газовим аналізатором – сучасним портативним приладом для вимірювання концентрації СО2 (вуглекислого газу), температури і вологості повітря. Важливим фактором є те, що пристрій працює, як сучасний цифровий вимірювальний комплекс – вимірювані значення можна вивести на ПК, смартфони учнів, мультимедійні дошки, для оперативного аналізу даних. Наявність такого пристрою – це крок вперед у дослідженні причин глобального потепління на Землі, та пошуку шляхів усунення актуальної екологічної проблеми. Складні або небезпечні хімічні процеси можуть проводитися під витяжною шафою (залежно від умов перебігу реакцій) або на демонстраційному столі та спостерігатися аудиторією в динаміці за допомогою документ камери. Також за допомогою такого електронного обладнання можна відображати збільшені зображення з цифрового мікроскопа, розміщеного на демонстраційному столі. Такі пристрої дозволяють встановити зворотній зв’язок між вчителем та класом, підвищити мотивацію учнів, зробити урок більш результативним, а також допоможуть зробити уроки ефективнішими в умовах дистанційного навчання.
На думку нашої ініціативної групи, такі методи роботи позитивно впливатимуть на розвиток критичного мислення учнів, пропагуватимуть екологічну свідомість молоді та готуватимуть покоління талановитих науковців, винахідників тощо, котрі зроблять корисні внески в науку для збереження здоров’я і життя кожного з нас та подбають про майбутнє нашої планети.
Учні та вчителі нашого Ліцею беруь участь у Всеукраїнському конкурсі “Правила дорожнього руху”Команда разом з дітьми молодшого шкільного віку уклала інтерактивний посібник “Вивчаємо правила дорожнього руху з котиком Рудиком”Ми також зробили відеопрезентацію для конкурсу.По-перше, ми прагнемо, щоб усі наші учні знали і дотримувалися правил дорожньог руху. А ще ми хочемо виграти головний приз!!!!
Проєкт спортивного руху Олександра Педана «JuniorZ»
«Музей під відкритим небом. Від святого Юра до святої Анни, від Фердинанда до Єзуїтів»
З листопада 2020 р. по лютий 2021 р. був проведений заочний етап Всеукраїнського турніруюних натуралістів. З 56 команд, які зареєструвалося в Турнірі, 26 виконализавдання заочного етапу. Згідно з рішенням експертного журі конкурсу доучасті у фінальному етапі, який відбудеться 12-14 травня 2021 р. в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді,запрошуються 9 команд, серед яких і наша команда “Симетрія”, керівником якої є Світлана Кутянська, вчителька фізики. Надіємося, що цього року ми теж станемо переможцями!!!
Завдяки ініціативі Львівської міської ради та управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щороку три навчальних заклади стають переможцями цього конкурсу і отримують фінансування на реалізацію свого проекту. 2020 став успішним і для нас!!!
Назва проекту | 52 Media-Space |
---|---|
Період реалізації проекту | Листопад 2020-жовтень 2021 Березень-квітень 2021 - ремонт у приміщеннях Травень-червень 2021 - переобладнання сцени ліцею Червень-серпень 2021 - придбання і встановлення необхідної техніки Вересень 2021 - початок залучення професіоналів медіа сфері (для навчання дітей) Жовтень 2021 - запуск перший медіа проектів |
Місце реалізації проекту (адреса, населений пункт, область) | вул. Гоголя, 17 м. Львів Львівська область |
Проектна команда (зазнач прізвища та імена учасників твоєї проектної команди) | Менеджер проекту: Джулай Юлія Члени команди: 1.Джулай Юлія 2.Стрелько Дар'я 3.Єгор Данчук 4.Олександра Матюх 5.Поліна Королькова |
Проблема, яку вирішує проект | Відсутність медіа практики та простору для реалізації ідеї зацікавлених учнів ліцею №52 |
Цільова аудиторія | Всі класи, опорні 6-10 класи |
Мета проекту | Модернізувати приміщення і забезпечити простір апаратурою, світлом тощо, з метою реалізації ідей, практичних навичок та набуття досвіду у медіа-сфері учнями 6-10 класів (Ліцей 52). |
Зміст проекту (розкажи про суть твого проекту, що саме буде відбуватись) | • Поширення теле та радіо трансляції на весь ліцей з метою інформування учнів про події. • Створення учнями власних медіа портфоліо. • Напрацювання досвіду в медіа сфері. • Менторство учнів з метою розкриття свого потенціалу та своїх талантів, в межах медіа простору. - Синергія та обмін думками, творчими ідеями, досвідом тощо. - Організація та реалізація медіа-проєктів, фестивалів та конкурсів тощо. (різного масштабу) |
Очікувані результати | Кількісні: • Залучити 30 дітей в команду Медіа Space, що буде працювати над реалізацією та втіленням ідей до травня 2021 року. Залучити 4 школи до реалізації проектів (ЗНЗ №34, №3, №33 та Правнича гімназія) • Видавати 2-3 медіа продукти в тиждень (радіо та телепрограми, газета, фотовиставки). Якісні: • Покращення навичок роботи в команді та розв’язування проблемних ситуацій. • Набуття учнями навиків у сфері журналістики. • Зробити рубрику “Інтерв’ю з відомими людьми” (видатні люди Львівщини: письменники, музиканти, радіоведучі, тощо.) • Учні навчатимуться критично сприймати інформацію з МАС медіа. |
Необхідні ресурси для реалізації проекту | На реалізацію: 628 тисяч гривень. Приміщення - бібліотека Спеціалісти для установки обладнання. Спеціалісти для навчання у медіа сфері. Апаратура ( телевізор, мікрофон тощо) Меблі (стільці, стійки тощо) |
Партнери проекту (максимально детально, із зазначенням внеску) | ЛМР Центр творчості дітей та юнацтва Галицького району |
План реалізації проекту (із зазначенням задач, періоду виконання та відповідальних) | •Березень-квітень 2021 – ремонт у приміщеннях •Травень-червень 2021 – переобладнання сцени ліцею •Червень-серпень 2021 – придбання і встановлення необхідної техніки •Вересень 2021 – початок залучення професіоналів у медіа сфері (для навчання дітей) •Жовтень 2021 – запуск перших медіа проектів |
Учні нашого ліцею взяли активну участь у Всеукраїнському конкурсі “Літературна візитка краю”. Ліцеїсти Микита Бойчун, Катя Бучко, Данило Парсаданян, Данило Ляховський, Дмитро Сіварт, Віталій Скрипов зібрали цікавий матеріал про нашого земляка поета – дисидента Ігоря Калинця. Творчість талановитого Митця надихає учнівську молодь, спонукає до роздумів.
Нещодавно ми отримали листа:
Шановні конкурсанти, створені вами сайти приживаються на мапі конкурсу — вона має вже понад 1700 переглядів.
Між читачів сайтів знаходяться й такі, хто хоче відзначити роботу тої чи іншої команди.
Першою таку ініціативу виявила Світлана Агаджанян @Светлана Агаджанян, координаторка проектів та ініціатив ГО “Україна можливостей”, з Краматорська.
Пані Світлана обрала для відзначення команду школярів зі Львова, які створили сайт про Ігоря Калинця:
https://sites.google.com/view/kalynets та готується надіслати їм книжки!
Чотири захопливі книжки — повісті норвезької письменниці А. Аудгільд Сульберґ у перекладі знаної перекладачки Наталі Іваничук @Наталя Іваничук — вирушають до львівської команди школярів!
Приємно, що нашу роботу та зусилля відзначили!!!
Чекаємо на подарунки!
Дякуємо нашим учням та вчительці української мови Терлецькій Надії Іванівні за чудову роботу!!!
З метою сприяння розвитку інтелектуального потенціалу ліцеїстів, стимулювання їх мислительної діяльності та підвищення мотивації до навчання сьогодні в ліцеї відбувся конкурс ерудитів “Найрозумніший”. Участь у конкурсі взяли учні 11А та 11Б класів. Переможцями стали: 1-ше місце – Шквір Іван (11А), 2-ге місце – Парсаданян Даниіл (11А), 3-є місце – Михайлов Олександр (11А). Щиро вітаємо переможців, бажаємо їм і всім учасникам конкурсу натхнення, невичерпної енергії, упевненості та віри в свої сили в подальших випробуваннях, які перед ними поставить життя! Дякуємо Лагоші Аллі Григорівні, учителеві математики нашого ліцею, за високий рівень організації та проведення конкурсу!
Учень 8 Б класу створив власний проект “Нове подвір’я ліцею”.
Проект “FRIENDLY SCHOOL” – ми у команді 10-ти шкіл, і протягом жовтня проходимо навчання. Як розробити, продумати, прорахувати і представити свій проект! У нас є задум, і ми надіємося його зреалізувати. Проект організовано УО ДГП ЛМР(Учні 6-го класу, класний керівник Тетяна Журило)